KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7739017
*
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
16.000 kr
Såld:
15.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop: | 16.000 kr |
---|---|
Såld: | 15.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50